Festiwal Kultury Żydowskiej

Poprzez różnego rodzaju imprezy i festiwale można promować wiele zagadnień. Wszystko po to, aby uczestnicy mogli zapoznać się z tematyką im nieznaną, bądź pogłębiać swoją wiedzę. Wśród wielu propozycji znajdują się też imprezy, które związane są bezpośrednio z określonym tematem.Festiwal Kultury Żydowskiej to inicjatywa, która ma na celu przybliżenie uczestnikom kultury żydowskiej.

Jest to jedna z największych i najstarszych imprez tego typu, która od lat odbywa się w Krakowie zdobywając coraz większą popularność. Wśród atrakcji znajdują się serie prelekcji i wykładów a także wiele innych, w tym warsztaty i hapenningi. Najbardziej znanym wydarzeniem, które odbywa się w trakcie całej imprezy jest koncert „Szalom na Szerokiej”. Jest to ponad 7 godzinne show prezentujące muzykę żydowską.

Większość koncertów od jakiegoś czasu jest także transmitowana w telewizji na żywo.Festiwal Kultury Żydowskiej odbywa się w Krakowie już od 1988 roku. Zaczynając od sesji naukowej, rozrósł się na ogromną skalę. Stał się tym samym jednym z najważniejszych wydarzeń kulturowych w Krakowie.