Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

www.dietmed.com.pl

Wśród wielu imprez skupiających się na sztuce, znajdziemy też takie, które nie tylko opierają się na wystawach. Promowanie artystów i twórców może odbywać się dzięki różnym sposobom.

Poznański Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych jest imprezą targową, na której artyści pojawiają się osobiście i przedstawiają swoje własne prace. Otwarte dla szerokiej publiczności oferują nie tylko możliwość zobaczenia wystaw.

Mogą również zakupić wszelkiego rodzaju dzieła na stoiskach autorów. Rozległy zakres tematyczny pozwoli uczestnikom zapoznać się z szeroko pojętą sztuką, nieraz przedstawiając wyjątkowe i wcześniej niespotykane dzieła.

Imprezie towarzyszą także liczne pokazy oraz warsztaty, dzięki którym obecni będą mogli poznać tajniki różnych technik artystycznych.Inicjatywa odbywa się już od 2004 – pierwotnie pod nazwą Festiwalu Przedmiotów Artystycznych, a od 2008 roku jako Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych.

Impreza ma miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i co roku przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych.