Jak wybrać bezpieczną derkę dla konia?

www.konfraternia.com.pl

W indywidualnych przypadkach derka jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego konia. Ubieramy ją naszemu pupilowi dla jego dobra, więc powinniśmy zadbać o to, by rzeczywiście niosła ze sobą więcej pożytku niż szkód. Nie kupujmy derki na ślepo, ale sprawdźmy najpierw, jakiego rozmiary potrzebuje nasz koń.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie bezpiecznej derki dla konia? Bardzo istotnym elementem każdej derki są jej zapięcia. To właśnie dzięki nim „ubranie” może spełniać swoją funkcję, nie przesuwając się i nie odsłaniając poszczególnych fragmentów końskiego ciała. Niektóre derki mają pod brzuchem specjalny pas mocujący.

Powinien zostać zapięty w taki sposób, by między pas a ciało zmieściła się ludzka dłoń. Jeśli pas będzie zbyt luźny, koń może zaplątać się w niego, na przykład podczas leżenia. Nieodpowiednio zapięte pasy, które okalają tylne nogi, także mogą doprowadzić do zaplątania się.

Foliowe, błyszczące srebrne naklejki na maszyny typu SilverStick do prezentowania logo, gwarancji lub certyfikatów

Najlepiej jest zapinać je na krzyż, pomiędzy tylnymi kończynami. Wbrew pozorom, to zbyt luźna, a nie zbyt ciasna derka najczęściej jest przyczyną powstawania otarć. Tego typu derki najczęściej wybierają właściciele koni o wystających łopatkach.

Jeśli zauważasz takie u swojego pupila, pamiętaj, że najlepiej sprawdzi się tutaj derka zaczynająca się już od szyi.