Jeździectwo

www.kolnowarsztatymuzyczne.eu

Jeździectwo to dyscyplina sportowa, którą można podzielić na: ujeżdżanie, woltyżerkę, reining, skoki przez przeszkody oraz rajdy długodystansowe. Jeździectwo to bardzo elegancki i dostojny sport, w którym liczą się nie tylko umiejętności jeźdźca, ale przede wszystkim konia i jego posłuszeństwa.

Jeździectwo bez względu na to, którą jego dziedzinę weźmiemy pod uwagę uważane jest za bardzo efektowną dyscyplinę, widowiskową. Jest to jeden ze sportów, w którym wiek sportowca-jeźdźca nie jest ściśle określony możemy spotkać tych bardzo młodych, którzy mają kilkanaście, dwadzieścia lat, ale również bardzo dojrzałych wyczynowców.

Bardzo istotne dla każdego jest to by koń był kompanem, przyjacielem wówczas między tą „dwójką” dochodzi do zrozumienia i wyczucia, co widać podczas zawodów to zrozumienie winno być z obu stron zarówno od jeźdźca jak i konia. Część dyscyplin jest typowo wyczynowa jak na przykład skoki przez przeszkody, ale część przede wszystkim widowiskowa jak raining rodem z Dzikiego Zachodu.