Krakowski Festiwal Filmowy

Film jest popularną dziedziną sztuki, która przyciąga wielu widzów. Wszelkiego rodzaje pokazy z nimi związane są najbardziej obleganymi punktami podczas wydarzeń. W związku z tym powstają też imprezy, które w pełni poświęcają się tej tematyce.

Krakowski Festiwal Filmowy jest jednym z przykładów wydarzenia poświęconego kinematografii. Ten jeden z najważniejszych festiwali w Europie, który odbywa się w Krakowie, oferuje wiele ekscytujących atrakcji dla uczestników. Na imprezie odbywają się specjalne pokazy filmów różnych gatunków.

Częścią wydarzenia są także konkursy, na których przyznawane są prestiżowe nagrody. Międzynarodowy profil festiwalu zapewnia obecność wielu zagranicznych twórców i gwiazd. Całemu wydarzeniu towarzyszą inne, pomniejsze atrakcje jak wystawy, warsztaty, konferencje, spotkania z twórcami i koncerty.

Krakowski Festiwal Filmowy trwa osiem dni i odbywa się cyklicznie od 1961 roku z kilkuletnią przerwą w latach 90-tych. Pojawia się na nim wielu uczestników, w tym zza granicy.