Które konie potrzebują derek?

www.bg-consulting.pl

Jeździec, który zakłada swojemu koniowi derkę, zwykle robi to dla dobra zwierzęcia. Czasami jednak może okazać się, że wyjątkowa troska nie idzie w parze z obszerną wiedzą.

Zanim zdecydujesz się na zakup derki dla swojego konia, najpierw zastanów się, czy rzeczywiście tego potrzebuje. Jeśli jesteś właścicielem konia sportowego, prawdopodobnie w okresie zimowych zainwestować w derkę.

Jeźdźcy często bardzo dbają o tego rodzaju konie i fundują im zabiegi strzyżenia. Dzięki temu zwierzęta lepiej wyglądają, mniej się pocą i muszą krócej stygnąć po treningu.

Takie konie są częściowo pozbawione naturalnej ochrony, więc ich derkowanie może być konieczne. We własnym zakresie nie są w stanie bronić się przed zimnem również te zwierzęta, które zostają przetransportowanego z ciepłego klimatu do zimnego.

Wtedy warto podczas pierwszej zimy w nowym miejscu zapewnić im derki. Mogłoby się wydawać, że doświadczone konie nie potrzebują tego typu opieki.

To jednak tylko pozory, gdyż starsze konie często mają problem z wyprodukowaniem odpowiedniej ilości energii, by ogrzać się podczas złej pogody. Wpływ na to może mieć słabszy apetyt lub niezbyt już sprawny przewód pokarmowy.