Ochroniacze skokowe dla koni

www.dariuszkuc.pl

Między jeźdźcem a dosiadanym przez niego zwierzęciem często wytwarza się niepowtarzalna więź. Człowieka i konia łączą nie tylko wspólne treningi, ale także wyjątkowe uczucie, którego nie sposób porównać do niczego innego. Nic więc dziwnego, że każdy jeździec stara się jak najlepiej dbać o komfort i zdrowie swojego rumaka. Jak to robić? Najlepiej przy użyciu profesjonalnych gadżetów, np.

świetnie dobranych ochraniaczy skokowych. Tego typu ochraniacze powinny ściśle przylegać do kończyny konia. Jak łatwo się więc domyślić, ważne, by w dotyku były przyjemne dla konia. Dużą popularnością cieszy się tu wyściółka neoprenowa.

Bardzo często możemy spotkać również ochraniacze z sympatexem lub owczą wełną. Ta ostatnia jest nie tylko bardzo miękka, ale także zapewnia końskim stawom właściwą temperaturę. Niestety, trudno utrzymać ją w czystości. W dobrym ochraniaczu skokowym bardzo ważne jest także odpowiednie zapięcie.

Najbardziej popularne jest tutaj zastosowanie podwójnych rzepów, często zabezpieczanych także dodatkowym rzepem, przebiegającym wzdłuż pozostałych dwóch. To bardzo ważne, gdyż podczas gwałtowanych ruchów konia, jakie mają miejsce podczas skoków, rzepy bardzo łatwo mogą się oderwać.