Pieniądz elektroniczny

Trudno zajmować się tematyką wpływu internetu na nasze życie i pominąć szalenie ważny aspekt finansowy. I nie chodzi tutaj o same koszty używania sieci, bo to zależy od dostawcy usługi. Internet jest nie tylko źródłem rozrywki, pomocą w nauce i w pracy. To również potężna platforma finansowa i miejsce, w którym można dokonywać wielkich transakcji w ciągu zaledwie kilku chwil.

Korzystają na tym osoby fizyczne, kiedy chcą oddać komuś pożyczkę bezpośrednio na konto lub też zapłacić online za kupione produkty. Każdy bank daje dziś swoim klientom możliwość korzystania z modułu tak zwanej e-bankowości. Właściciel rachunku loguje się na stronie WWW banku i może zarządzać swoim kontem. Dokonywanie przelewów jest szybkie i intuicyjne.

Bezpieczeństwo transakcji zapewnia nie tylko szyfrowane połączenie z siecią, ale również system zabezpieczeń. By wytransferować środki z konta musimy podać kod autoryzacyjny z karty-zdrapki lub otrzymany drogą SMS-ową. Gdy to uczynimy, możemy przelać pieniądze na inny rachunek lub zmienić parametry konta. Te same rozwiązania są bardzo pomocne dla firm.