Szafiarki

www.ccsupport.pl

W ostatnich latach można zaobserwować wzrost popularności szafiarek w Internecie. Są to osoby, które za pomocą zamieszczenia zdjęć i wpisów na blogach, pokazują swój styl ubioru, doboru dodatków i łączenia kolorów czy materiałów.

Szafiarki dzisiaj mają dużą siłę przebicia i są osobami, które bardzo często decydują o najnowszych trendach ze względu na swoją opiniotwórczą rolę wśród internautek Wskazując na te najpopularniejsze w Polsce, należałoby wymienić blog Katarzyny Tusk makelifeeasier, Honoraty Skarbek „Honey” czy Muffinfashion. Są to osoby rozpoznawalne w szerokiej przestrzeni publicznej.

Dlaczego ich rola jest tak ważna? Ogólnie rzecz biorąc wskazują trendy, ale też zajmują się promowaniem konkretnych marek czy sklepów odzieżowych. Dlatego też, znane marki nawiązują z nimi współpracę, aby zwiększyć zainteresowanie swoimi produktami, a przez to zyski.

Dla niektórych internautek, szczególnie młodych stają się autorytetem do naśladowania. I tak oto narodził się w Internecie jeszcze jeden etat, który niesie ze sobą wielką misję – szafiarka.