Wirtualne wycieczki po świecie

www.kstit2014.pl

To, że w Internecie można dzisiaj znaleźć niemal każdą informację tekstową, to oczywista sprawa, ale dostęp do wysoce zaawansowanych map oraz rzeczywistego wyglądu ulic i obiektów, to już naprawdę jest coś. O istnieniu czegoś takiego, jak Street View wie już niemal każdy internauta, a nawet aktywnie korzysta z tej aplikacji.

Robi to wrażenie, gdy za pomocą komputerowej myszki można „przejechać się” po dowolnej ulicy swojego miasta, a za chwilę z taką samą łatwością, przenieść się na jedną z japońskich czy włoskich ulic, i tam również odbyć przejażdżkę. Jest to bardzo pomocne narzędzie podczas planowania zarówno dalekich, zagranicznych podróży, jak i tych lokalnych wycieczek.

Tak samo, jak przydaje się, kiedy istnieje potrzeba znalezienia danego obiektu w mieście, jego cech charakterystycznych i otoczenia, tak by móc z łatwością do niego dotrzeć. Dokładne mapy, zawarte w tego typu aplikacjach, pozwalają na szczegółową ocenę położenia punktu docelowego, ulicy, kilometrowej odległości, czy czasu podróży.

Ryzyko zabłądzenia, bądź utraty orientacji w terenie (nawet tym całkowicie nieznanym), zostało więc, dzięki wspomnianym, internetowym wynalazkom, znacznie zredukowane.