Zawody konne w Polsce

Zawody konne w Polsce cieszą się dość dużym zainteresowaniem, jednak biorąc pod uwagę mecze piłki nożnej należałoby stwierdzieć, ze to zainteresowanie jest dość nikłe. Z czego to wynika? Być może z tego, że stadionów, gdzie można rozgrywać mecze piłki nożnej jest o wiele więcej niż torów wyścigowych.

Warto podkreślić, że w Polsce są tylko cztery tory wyścigowe. Jeden, ten najbardziej znany i popularny to tor wyścigowy w Warszawie na Służewcu.

W zawodach organizowanych w tym miejscu bierze udział ponad tysiąc koni czystej krwi angielskiej, a także arabskiej. Kolejnym miejscem w Polsce, gdzie odbywają się zawody konne jest tor na Partynicach we Wrocławiu.

Warto także wspomnieć o hipodromie w Sopocie. Jednak sporym minusem hipodromu jest to, że nie ma tam stajni wyścigowych.

W Polsce funkcjonuje także tor wyścigowy, który jest własnością prywatną jednego z miłośników konnych wyścigów i gonitw, znajduje się on w pobliżu miejscowości Buczków i Dąbrówka i cieszy się popularnością równie dużym co pozostałe.