Zdrowie

www.kancelariafavitor.pl

Jazda konna to nie tylko dyscypliny sportowe, ale przede wszystkim coraz bardziej doceniana forma rehabilitacji bardzo często nawet dla osób sparaliżowanych. Lekarze i naukowcy przekonują o zbawiennym wpływie jazdy konnej na ludzkie mięśnie. Chód konia jest bardzo rytmiczny, przez co wypływa na człowieka jak masaż dodatkowo mimowolnie zmusza mięśnie do pracy, przez co te ulegają wzmocnieniu.

Konie, które są rehabilitantem dla człowieka są bardzo spokojne, te inteligentne zwierzęta wyczuwają osobę, z którą pracują i dostosowują się do niej. Ta forma ćwiczeń kiedyś była absolutnie niedoceniana, koń traktowany był rzeczowo to podejście na szczęście ulega zmianie. Posiadanie konia, jego utrzymanie jest bardzo kosztowne niemniej jednak możemy coraz częściej spotkać się z różnymi formami ćwiczeń często jest to udostępnienie konia w zamian za jego czyszczenie, zdarzają się również przypadki, że ludzie kupują konia oddając go do stajni jest to niejako forma wymiany.

Stajnia otrzymuje konia a w zamian służy, jako hotel i sprawuje nad nim opiekę, kiedy ten nie jest ze swoim właścicielem dzięki takiej formie wiele koni zostało uratowanych gdyby były już przeznaczone na rzeź.